Nejbližší události

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL

10. října 2024

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL

Zveme žáky a jejich rodiče na Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů 2024, která se koná v Trutnově tento pátek 11. října od 8 do 18 hodin a v sobotu 12. října od 8 do 12 hodin.

V MŠ U MYŠIČEK

9. října 2024

V MŠ U MYŠIČEK

Začátek září se odvíjel v duchu vzájemného seznamování, nastavení školkových pravidel a seznámení se s nimi. Poznali jsme svoje paní učitelky spolu s paní asistentkou. Dále jsme poznávali své nové kamarády a kamarádky. První měsíc adaptace se neobešel bez počátečních slziček, ale nakonec jsme vše zvládli na jedničku a děti už ví, že ve školce je nečeká jenom učení a poznávání nových věcí, ale i spousty legrace. Celkem školku navštěvuje 13 dětí.

zapsala: G. Šulcová

V MŠ U SOVIČEK

2. října 2024

V MŠ U SOVIČEK

V září ve školce u Soviček probíhalo seznamování a vzájemné poznávání. S dětmi jsme přivítali podzim a v rámci Barevného týdne jsme se oblékali do podzimních barev, chodili jsme do lesa, hráli si a pracovali s přírodninami. Také jsme si s dětmi užili lesní stezku s úkoly, která byla zakončena hledáním pokladu.

zapsala: V. Novotná

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

27. září 2024

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Dnes žáci pátých až devátých tříd oslavili Evropský den jazyků projektovou hodinou. Na počítači hráli únikovou hru, kde poznávali různé jazyky a jejich specifika. Potom poslouchali rozhovory v cizích jazycích a určovali, o který jazyk jde. Součástí projektu bylo také poznávání evropských míst podle fotografií. Na závěr si žáci ve skupinách zahráli Kahoot, kde si ověřili své znalosti.

zapsala: H. Hrušková

ŽÍŽALÍ FARMA

ŽÍŽALÍ FARMA

Páťáci si v hodině přírodovědy založili žížalí minifarmu. Půjde–li vše podle plánu, přemění žížaly do jara rostlinný materiál ve sklenici na úrodný humus. Sledujte nás na Facebooku!

zapsal: A. Malý

PODZIM V DOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM V DOLNÍ DRUŽINĚ

Vaříme a mlsáme zdravě…dýňový džus a sušené křížaly

zapsala: J. Šebková

PRVNÍ PRÁCE DRUHÁKŮ

PRVNÍ PRÁCE DRUHÁKŮ

První společné práce v druhé třídě: počítání s kamínky a číselný hrad se strašidly.

zapsala: L. Skurčáková

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Za krásného počasí jsme zahájili školní rok na nádvoří školy.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Pevnost Boyard

První den na pevnosti Boyard byl plný soutěží o klíče a zlaté mince. Čtyři týmy odvážlivců do toho jdou naplno a zatím není vůbec jasné, kdo se v pátek dostane k tygří pokladnici.

I druhý táborový den byl úspěšný a plný zážitků. Všechny týmy získaly potřebný počet klíčů do další hry.

Příměstský tábor – den třetí

Výlet do Hradce Králové měl kvůli počasí úplně jiný program, než bylo naplánováno. Ale i tak byl super. Byli jsme ve FlyZone, na hřišti a v tělocvičně SGP.

Čtvrtek a pátek se nesly v duchu získávání indicií a hledání správného hesla, které otevře cestuk pokladnici. To se podařilo všem týmům, ale nejúspěšnější byl tým Plovoucí citrónci, který vyhranou částku věnoval záchranné stanici v Jaroměři. Děkuji dětem, rodičům i své parťačce Elišce za skvělý týden.

zapsala: J. Šebková