Vítejte na stránkách ZŠ Dukelských bojovníků a MŠ Dubenec.
Nastavení zobrazení

Připravujeme

Aktuálně nejsou naplánovány žádné akce.

.

Stalo se

VÝLET 4. TŘÍDY

VÝLET 4. TŘÍDY

Žáci 4. třídy v Josefově.

počet obrázků 49

TÁBOR ŠKOLNÍ DRUŽINY

TÁBOR ŠKOLNÍ DRUŽINY

Cesta do pravěku – příměstský tábor 2022

Výprava do pravěku se konala 15. - 19. srpna 2022. Společně jsme si prošli historii naší planety a zabloudili hlavně k dinosaurům a pralidem.

SEZNAMOVACÍ NOC VE ŠKLE

SEZNAMOVACÍ NOC VE ŠKLE

Nocleh ve škole z pátku na sobotu jako adaptační kurz pro žáky šesté třídy. Hry pro seznámení s novými spolužáky a na utužení kolektivu, oheň a opékání buřtů, film, společné pečení pizzy a koláče. Snad ten 2. stupeň společně zvládneme.

PRO DEVÁTOU TŘÍDU

PRO DEVÁTOU TŘÍDU

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Tradiční přivítání prvňáčků, všech žáků, pedagogů i hostů proběhlo na nádvoří školy.

PO STOPÁCH K. J. ERBENA

PO STOPÁCH K. J. ERBENA

V pátek 16. 9. se sedm statečných osmáků vydalo na kolech do Miletína. Návštěvu rodného domku K. J. Erbena a projížďku nejbližším okolím, kde hledal náměty k baladám, museli přizpůsobit proměnlivému počasí.

VZÁJEMNÉ NÁVŠTĚVY ŠKOLEK

VZÁJEMNÉ NÁVŠTĚVY ŠKOLEK

Proto, že maše školka má dvě třídy a každá je v jiné budově, děti rády přijaly nabídku vzájemné návštěvy. Spokojenost byla na obou stranách.

CHEMICKÉ POKUSY S MŠ

CHEMICKÉ POKUSY S MŠ

Je začátek školního roku a máme tak šikovné děti, že si můžeme dovolit cestu do Dvora Králové. Dostali jsme pozvánku ze Základní školy Schulzovy Sady na akci Chemické pokusy. Pro děti nastala tento den úplně nová situace. Poprvé autobusem, bez rodičů do města. Ve škole nás čekalo první překvapení, jízda výtahem. Pak paní učitelka Fleglová s dcerou nám předvedly rychlé a velmi efektní chemické pokusy, které inspirovaly i paní učitelky.  Měly jsme možnost nahlédnout do nově zrekonstruovaných učeben, prohlédnout si 3D tiskárny. Na chodbě pak byly pro nás připraveny robotické hračky, které si děti s radostí vyzkoušely. Nakonec ještě obdržely dárek, sovu, kterou má škola v logu. Odcházeli jsme nadšeni, nejen z pokusů, organizace, ale i z prostředí a velmi milého přístupu.

EXKURZE MŠ PO ZŠ

EXKURZE MŠ PO ZŠ

Poté, co se noví Skřítci adaptovali na své nové prostředí v mateřské škole, bylo na čase podívat se, čeho dalšího jsou součástí. Vyrazili tedy 14. a 15. září poznávat základní školu. Navštívili pana školníka v dílně, paní kuchařky v kuchyni, nahlédli do školní družiny, zašli za paní ředitelkou do ředitelny, nahlédli do tělocvičny i za kamarády a sourozenci do 1. třídy.