Skutečně zdravá škola

Mezinárodně oceňovaný program, který naší škole zajistí kvalitní stravování a vzdělávání o jídle.
Skutečně zdravá škola - Program Skutečně zdravá škola (www.skutecnezdravaskola.cz)

Školní jídelna se od září 2023 zapojila společně se školou do projektu podporovaného Královéhradeckým krajem. Tento projekt počítá se zapojením nejenom zaměstnanců školní jídelny, ale také žáků a pedagogů školy. Cílem této spolupráce je vytvářet společně kulturu zdravého školního stravování a vzdělávání o jídle.

Celý projekt usiluje o to, aby si děti jídla vážily, znaly jeho hodnotu, dokázaly si je vychutnat a naučily se, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Každá mateřská nebo základní škola, která má zájem získat certifikaci Skutečně zdravé školy, musí naplnit řadu kritérií. Jsou to např. Angažovanost a kultura stravování, Kvalita jídla a místo jeho původu, Vzdělávání o jídle a stravování nebo Místní společenství a spolupráce.
Školy, které tuto certifikaci získají, mají  kvalitnější školní stravování a pomáhají dětem a žákům rozvíjet praktické klíčové dovednosti, jako je vaření, pěstování a výběr vhodných potravin z hlediska zdraví i udržitelného rozvoje.
Naše škola se nyní snaží získat bronzový certifikát. Všichni jsme si vědomi toho, že nás čeká velký kus práce.

publikováno: 4. 2. 2024 15:00, Martina Jonešová