Jak se žije ve škole

Naši žáci se vzdělávají v příjemném, zdravém a klidném venkovském prostředí bez hlučné silniční dopravy. Všechny součásti školy jsou pod jednou střechou – tři oddělení školní družiny, jedno oddělení školního klubu i školní jídelna. Budova je obklopena zrekonstruovanou zahradou s venkovní učebnou a pískovištěm, včelínem, hmyzím domkem a venkovní pecí na keramiku. Sportovní travnaté hřiště s běžeckou dráhou a workoutovým hřištěm je přímo za školou.

Naší velkou chloubou je nově zrekonstruovaná žákovská kuchyňka a multimediální učebna (jazyková a počítačová učebna) vybavená nejmodernější výpočetní technikou a softwarem. V rámci modernizace výuky a elektronické komunikace v naší škole jsme přešli na moderní a rychle se rozšiřující systém Microsoft Office 365. Nákupem těchto licencí pro pedagogy získala naše škola možnost poskytnout všem žákům školy bezplatné licence Office 365 pro domácí použití. Rodiče tak nemusí vynakládat další finanční prostředky na pořízení tohoto softwaru. Tímto se zlepšila komunikace žáků s učiteli i učitelů s rodiči. Zároveň se žáci lépe připraví na studium na střední škole.

Ve škole se nachází prostorná tělocvična s posilovnou, je vybavena dalšími netradičními cvičebními pomůckami.
Učebny jsou vybaveny novým výškově nastavitelným nábytkem, interaktivní tabulí a přístupem k internetu.
Třídy 1. stupně jsou navíc vybaveny hracím kobercem, který děti využijí jak při výuce, tak o přestávce. Na chodbách mohou děti využívat relaxační čtenářské koutky, a ti aktivnější dokonce basketbalové koše.

Používáme různé formy a metody výuky, protahovací i relaxační cvičení, a učení tak není nuda.

Výuku plavání a angličtiny zařazujeme již od 1. třídy.

Výuka nejen v lavicích

Využíváme přívětivé prostředí okolí školy, které umožňuje názornou výuku prvouky, přírodovědy, přírodopisu i výchov uprostřed přírody. Vzdělávání zpestřujeme také exkurzemi a výlety. Tradičně navštěvujeme Magrix, planetárium, Chlum, Zvičinu, Miletín, Prahu a spoustu dalších zajímavých míst. Nejednou jsme se už podívali i do zahraničí.
Kulturní vystoupení pořádáme buď přímo ve škole, nebo jezdíme do Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem, do Městského divadla v Jaroměři či do Národního divadla v Praze.
Mezi velmi oblíbené sportovní akce patří Grál dukelských bojovníků, Sportovní den, Vánoční turnaj a cykloexkurze.
V rámci tělesné výchovy se žáci učí plavat v plavecké škole v Hořicích, bruslit na zimním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem a lyžovat na českých horách.

publikováno: 13. 7. 2023 09:21, Ladislav Provazník