Školní poradenské pracoviště

Na škole funguje školní poradenské pracoviště, jeho úkolem je poskytovat poradenské služby ve škole především žákům a jejich zákonným zástupcům (rodičům). Poskytování služeb je pro žáky i jejich zákonné zástupce bezplatné. Pracoviště dále poskytuje poradenské a konzultační služby pedagogům, spolupracuje kromě žáků a zákonných zástupců také s učiteli a dalšími pedagogickými pracovníky školy. V konkrétních záležitostech zajišťuje pracoviště koordinaci a spolupráci s jinými školskými zařízeními (např. pedagogicko-psychologickou poradnou nebo speciálně pedagogickým centrem).

Smyslem služeb, které poskytuje školní poradenské pracoviště, je především vytvoření vhodných podmínek vzdělávání a všestranný rozvoj žáků, včetně zajištění speciálních vzdělávacích potřeb žáků, prevence rizikového chování, kariérní poradenství pro žáky, metodická a další podpora pedagogických pracovníků. Služby obecně kladou důraz na důvěrnost jednání a ochranu osobních dat klientů.

Škola má zpracovanou vnitřní směrnici o poskytování služeb školního poradenského pracoviště na zabezpečování pedagogicko-psychologického poradenství poskytovaného ve škole

Jde především o služby související s následujícími aktivitami:

• podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami,
  • podpora nadaných a mimořádně nadaných žáků,
  • podpora žáků s výchovnými problémy či vzdělávacími obtížemi,
  • podpora sociálního začleňování žáků z odlišného prostředí nebo odlišných podmínek,
  • spolupráce se zákonnými zástupci,
  • spolupráce s jinými školskými zařízeními,
  • metodická podpora učitelům,
  • tvorba, realizace a vyhodnocování preventivních programů,
  • prevence rizikového chování a školní neúspěšnosti,
  • včasná diagnostika a intervence při problémech žáků,
  • kariérové poradenství.

Personální obsazení ŠPP

Mgr. Romana Smíšková

• výchovná a kariérová poradkyně
  • kontakt: 737 516 794
  • e-mail: smiskova@zsdubenec.cz

Mgr. Karolína Hýřová

• metodička prevence
  • kontakt: 728 674 428
  • e-mail: hyrova@zsdubenec.cz

Mgr. Michaela Dědková

• speciální pedagožka
  • kontakt: 704 890 574
  • e-mail: dedkova@zsdubenec.cz

Směrnice o poskytování služeb školním poradenským pracovištěm

Aktuální znění je ke stažení zde.

Odkazy na lékaře a instituce

publikováno: 9. 9. 2024 14:04, Ladislav Provazník