Probíhající události

Úřední dny během letních prázdnin

Krásné prázdniny!!!

• začíná v pátek 28. 6. 00:00 - končí v pondělí 2. 9. 00:00

Nástup do školy v pondělí dne 2. září 2024. Slavnostní zahájení nového školního roku 2024/2025 proběhne v 7:30 před školou společně s panem starostou, paní matrikářkou a všemi pedagogy.
Těšíme se na vás a přejeme krásné léto.

Krásné prázdniny!!!

VOLBA POVOLÁNÍ

6. května 2024

VOLBA POVOLÁNÍ

Z organizace Den pro školu nás v úterý 30. dubna navštívila slečna Nikola Hušáková se svým přítelem panem Martinem Kadlecem, aby nám představili svá povolání.

Slečna Hušáková žákům přiblížila práci dispečera silniční a letecké přepravy, pan Kadlec mluvil o hasičích, což je téma, které je žákům druhého stupně velmi blízké.

S žáky jsme si také přiblížili, jak naše vlastnosti a typ osobnosti ovlivňují výběr střední školy a budoucího zaměstnání.

I když byl celý den pro všechny zúčastněné náročný, věřím, že každý si odnesl něco, co ho zaujalo nebo i překvapilo.

VÝSLEDKY ZÁPISU DO ZŠ

30. dubna 2024

VÝSLEDKY ZÁPISU DO ZŠ

Podrobné výsledky zápisu jsou zde.

ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

26. dubna 2024

ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) aktualizovalo stránku na webu naší školy. Najdete zde hlavní náplň práce našeho pracoviště, směrnici, ale hlavně to nejdůležitější, a to jsou kontakty a odkazy!

Kontakty se týkají jak školního poradenského pracoviště, tak i odborníků, se kterými se ve školství spolupracuje (telefony, e-mailové adresy, weby). Odkazy vás navedou na organizace pomáhající i na dálku dětem i rodinám s různými problémy.

Odkaz na ŠPP: https://www.zsdubenec.cz/zakladni-skola/skolni-poradenske-pracoviste

PYŽAMOVÝ DEN

26. dubna 2024

PYŽAMOVÝ DEN

Ve středu 24. 4. proběhl na naší škole pyžamový den. Děti strávily celé dopoledne v oblečení, ve kterém spí. Všichni jsme se sešli o velké přestávce v tělocvičně a porovnali svá pyžama.

zapsal: J. Leplt

AUTOŠKOLA ŠD

25. dubna 2024

AUTOŠKOLA ŠD

Opakování je matka moudrosti a opakovat dětem pravidla bezpečnosti na silnicích přišel do školy učitel autoškoly pan Petr Šebek se svou asistentkou Eliškou ?Děti si zaslouží velkou pochvalu za aktivní práci, zajímavé nápady a zápal do soutěže, která na závěr otestovala, co vše si zapamatovaly.

Vítězný tým s názvem Mimoni ve složení Terezka Seifertová, Rufin Janda, Olda Hemer, Heduška Viková, Daniel Wachtl a Barča Skořepová čeká zajímavá odměna ?

zapsala: J. Šebková

JOBSTART UHK

JOBSTART UHK

Univerzita Hradec Králové pravidelně pořádá akci Jobstart. Naposledy se konala minulé úterý 16. dubna, kde nechyběli ani naši žáci 8. třídy. I když se dle reakcí budoucích zaměstnavatelů asi neočekávala účast tak mladých lidí, naše žáky to neodradilo. U jednotlivých stánků se mohli dozvědět, jaké pracovní pozice firma nabízí, jaké požaduje vzdělání, jaké silné stránky by měl uchazeč mít. Díky této návštěvě si naši žáci mohli vytvořit lepší představu o své budoucnosti.

PREZENTACE PROJEKTU

PREZENTACE PROJEKTU

Společná prevence na Královédvorsku

Místní akční skupina (MAS) Dvůr Králové nad Labem vede projekt, ve kterém spolupracují okolní základní a střední školy pod vedením svého mentora. Z naší školy se do tohoto projektu zapojily žákyně 8. třídy (Eliška, Eliška, Týnka, Áďa a Bára) pod vedením paní učitelky Smíškové.

Celý projekt je zaměřený na kyberprostor a chování v něm. Naše děvčata se zaměřila na Hating, která zpracovala do krátkého podcastu. Svoji práci žákyně prezentovaly ve čtvrtek 18. dubna v Muzeu ve Dvoře Králové nad Labem ostatním žákovským týmům.

Tento projekt má ale ještě další pokračování, takže se máte na co těšit!

EXOTICKÁ ZVÍŘATA V MŠ

EXOTICKÁ ZVÍŘATA V MŠ

EVVO PROGRAM V MŠ - EXOTICKÁ ZVÍŘATA

Dne 12. 4. nás navštívil v MŠ vášnivý chovatel exotických zvířat pan Petr Valdych, který dětem přinesl ukázat své zvířecí mazlíčky. Děti měly možnost sledovat zblízka hady, pavouky, kudlanku a vakoveverku. Seznamovaly se s místem jejich výskytu, způsobem života, rozmnožováním, potravou a dalšími zajímavostmi ohledně jejich chovu.

zapsala: M. Vanclová

MŠ V SAFARI PARKU

MŠ V SAFARI PARKU

Safari Park Dvůr Králové - jarní výlet MŠ

Dne 5. 4. jsme se s dětmi opět vypravili na výlet do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. Tentokrát jsme zvířátka navštívili v jarním období. Díky příznivému počasí jsme měli možnost plnými doušky nasávat příjemnou jarní atmosféru, sledovat rozmanitosti přírody a probouzející se život kolem nás.

zapsala: M. Vanclová