Vítejte na stránkách ZŠ Dukelských bojovníků a MŠ Dubenec.
Nastavení zobrazení

Nejbližší události

Den matek - vystoupení dětí nejenom pro maminky.

• začíná ve čtvrtek 23. 5. 16:30 - končí v 17:30
  •  místo konání Tělocvična ZŠ Dubenec

Den matek - vystoupení dětí nejenom pro maminky.

.

Stalo se

PREZENTACE PROJEKTU

PREZENTACE PROJEKTU

Společná prevence na Královédvorsku

Místní akční skupina (MAS) Dvůr Králové nad Labem vede projekt, ve kterém spolupracují okolní základní a střední školy pod vedením svého mentora. Z naší školy se do tohoto projektu zapojily žákyně 8. třídy (Eliška, Eliška, Týnka, Áďa a Bára) pod vedením paní učitelky Smíškové.

Celý projekt je zaměřený na kyberprostor a chování v něm. Naše děvčata se zaměřila na Hating, která zpracovala do krátkého podcastu. Svoji práci žákyně prezentovaly ve čtvrtek 18. dubna v Muzeu ve Dvoře Králové nad Labem ostatním žákovským týmům.

Tento projekt má ale ještě další pokračování, takže se máte na co těšit!

zapsala: R. Smíšková

počet obrázků 3

EXOTICKÁ ZVÍŘATA V MŠ

EXOTICKÁ ZVÍŘATA V MŠ

EVVO PROGRAM V MŠ - EXOTICKÁ ZVÍŘATA

Dne 12. 4. nás navštívil v MŠ vášnivý chovatel exotických zvířat pan Petr Valdych, který dětem přinesl ukázat své zvířecí mazlíčky. Děti měly možnost sledovat zblízka hady, pavouky, kudlanku a vakoveverku. Seznamovaly se s místem jejich výskytu, způsobem života, rozmnožováním, potravou a dalšími zajímavostmi ohledně jejich chovu.

počet obrázků 13

MŠ V SAFARI PARKU

MŠ V SAFARI PARKU

Safari Park Dvůr Králové - jarní výlet MŠ

Dne 5. 4. jsme se s dětmi opět vypravili na výlet do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. Tentokrát jsme zvířátka navštívili v jarním období. Díky příznivému počasí jsme měli možnost plnými doušky nasávat příjemnou jarní atmosféru, sledovat rozmanitosti přírody a probouzející se život kolem nás.

počet obrázků 8

ZLATÁ VČELA

16. dubna 2024

ZLATÁ VČELA

V sobotu 13. 4. se v Dubenci konalo oblastní kolo soutěže Zlatá včela. Žáci soutěžili ve včelařských i přírodovědných vědomostech a dovednostech. Odpoledne v rámci poznávání okolí vyjeli do pevnosti v Josefově.

počet obrázků 26

PANGEA SOUTĚŽ

12. dubna 2024

PANGEA SOUTĚŽ

Od 12. února do 8. března probíhalo již po jedenácté školní kolo celostátní matematické soutěže Pangea. Tento školní rok byly otázky zaměřené na témata Kinematografie a Sport. Naši žáci se zapojili ve všech kategoriích, tedy od 4. do 9. třídy.

Všem děkujeme za jejich snahu a budeme se těšit na další ročník!

zapsala: R. Smíšková

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

10. dubna 2024

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

V úterý proběhl zápis nových žáků do 1. třídy.

NÁVŠTĚVA MŠ V 1. TŘÍDĚ

10. dubna 2024

NÁVŠTĚVA MŠ V 1. TŘÍDĚ

Návštěva dětí z MŠ v 1.třídě

Dne 4. dubna děti ze třídy „Borůvek“, společně s p. učitelkami, navštívily kamarády v ZŠ – v 1. třídě. Měly tu čest se blíže seznámit s prostředím třídy, p. učitelkou, prací školáků a zároveň se do některých zajímavých a společných aktivit i zapojit. Děti odcházely ze ZŠ plné dojmů a už nyní se moc těší na okamžik, kdy samy usednou do školních lavic. Moc děkujeme za hezké přijetí a velice milou atmosféru!

VELIKONOCE V MŠ

5. dubna 2024

VELIKONOCE V MŠ

Na velikonoční svátky jsme se všichni moc těšili a náležitě připravovali. Děti s chutí tvořily, malovaly, zdobily vajíčka, učily se zasévat jarní osení a také mlsaly. Postupně si také osvojovaly velikonoční koledy, které využily při společném koledování jak u nás v MŠ, tak na návštěvě v ZŠ a kuchyni.

JAK NAOSTŘIT KRUŽÍTKO?

25. března 2024

JAK NAOSTŘIT KRUŽÍTKO?

Třeťáci se začali učit pracovat s kružítkem. Tuhy se lámou, otupují, co s nimi? Vyrobíme si na ně brousítko. Nejprve je potřeba opracovat zvolený kousek dřeva. Příště přilepíme smirkový papír. A je hotovo.

počet obrázků 9