VELIKONOCE V MŠ

Na velikonoční svátky jsme se všichni moc těšili a náležitě připravovali. Děti s chutí tvořily, malovaly, zdobily vajíčka, učily se zasévat jarní osení a také mlsaly. Postupně si také osvojovaly velikonoční koledy, které využily při společném koledování jak u nás v MŠ, tak na návštěvě v ZŠ a kuchyni.

JAK NAOSTŘIT KRUŽÍTKO?

Třeťáci se začali učit pracovat s kružítkem. Tuhy se lámou, otupují, co s nimi? Vyrobíme si na ně brousítko. Nejprve je potřeba opracovat zvolený kousek dřeva. Příště přilepíme smirkový papír. A je hotovo.

LENTILKOVÝ DEN

Matematiku, informatiku, výtvarku, pracovky, skupinovou práci, kritické myšlení a mnoho dalších věcí třeťáci probrali s lentilkami. Třídili, počítali, vytvářeli sloupcový graf, hledali informace a diskutovali o nich. Míchali barvy a dělali pokusy, vytvořili obraz s kruhy, kroužky a kolečky, rýsovali kružítkem.

A protože si povídáme i o zdravém jídle, zjišťovali, jak se barví lentilky. A víte, že už nejsou barveny chemicky, ale červenou řepou, řasou spirulina, rybízem, dýní a dalšími přírodními barvivy?

Byl to prima den.

zapsala: L. Skurčáková

TĚLOCVIK 4. TŘÍDY JINAK

Dnes si žáci čtvrté třídy vyzkoušeli, jaké to je cvičit „online“. Po zhlédnutí videa zkoušeli triky se švihadly a snažili se dostat na nejvyšší úroveň. Byla to zábava, ale také dřina.

VYNÁŠENÍ MORANY

Děti z MŠ se loučily se zimou a vítaly dlouho očekávané jaro.

DĚTI Z MŠ V DIVADLE

Děti z MŠ v divadle ve Dvoře Králové nad Labem

Divadelní představení - „POZPÍVEJME SI DĚTI“ - tři minimuzikály Hudebního divadla dětem.

Nejbližší události

ZÁPIS DO MŠ

• začíná ve čtvrtek 9. 5. 09:30 - končí v 11:30
  •  místo konání MŠ Dubenec

ZÁPIS DO MŠ

Den matek - vystoupení dětí nejenom pro maminky.

• začíná ve čtvrtek 23. 5. 16:30 - končí v 17:30
  •  místo konání Tělocvična ZŠ Dubenec

Den matek - vystoupení dětí nejenom pro maminky.