AJ MLUVČÍ Z FILIPÍN

Ve čtvrtek 16. května jsme měli ve škole vzácnou návštěvu - Jency z Filipín. V této zemi je angličtina úředním jazykem, a tak naši žáci měli jedinečnou příležitost konverzovat anglicky. Před vlastní návštěvou jsme si povídali o Filipínách a připravili jsme si otázky. Tento přístup nám umožnil plynule se zapojit do konverzace s Jency a objevit zajímavosti ze života a školství na Filipínách. Děti se tam učí angličtinu už od školky a výuka většiny předmětů probíhá v angličtině. Jency navštívila také čtvrťáky, kteří se nebojácně vyptávali na různé věci a mnozí byli nadšení, že mohli mluvit s rodilým mluvčím. Paní učitelka Lelková zajistila, že se Jency setkala i s našimi třeťáky. Jsme velmi vděční za tuto skvělou příležitost, kterou nám zprostředkovala paní ředitelka.

zapsala: H. Hrušková

MŠ V KINĚ SVĚT

MŠ – výlet do Dvora Králové nad Labem – KINO  SVĚT – pásmo animovaných pohádek

Dne 9. 5. jsme se s dětmi vypravili linkovým autobusem do Dvora Králové nad Labem a navštívili  kino Svět. Zde byla pro děti akce pořádaná  DDM Jednička s pásmem animovaných pohádek oblíbených dětských autorů. Následně jsme využili volný čas k pobytu venku na dětském hřišti, kde se děti měly možnost věnovat různým pohybovým aktivitám.

zapsala: M. Vanclová

MCDONALDS CUP 2024

V úterý 30. 4. se chlapci 4. a 5. ročníkuzúčastnili fotbalového turnaje v Trutnově. Hoši odehráli 5 zápasů. Přes obrovské nasazení hráčů se nám nepodařilo zvítězit.Chlapci skončili na šestém místě. Nasazení a obětavost hráčů byla obrovská.

zapsal: J. Leplt

VOLBA POVOLÁNÍ

Z organizace Den pro školu nás v úterý 30. dubna navštívila slečna Nikola Hušáková se svým přítelem panem Martinem Kadlecem, aby nám představili svá povolání.

Slečna Hušáková žákům přiblížila práci dispečera silniční a letecké přepravy, pan Kadlec mluvil o hasičích, což je téma, které je žákům druhého stupně velmi blízké.

S žáky jsme si také přiblížili, jak naše vlastnosti a typ osobnosti ovlivňují výběr střední školy a budoucího zaměstnání.

I když byl celý den pro všechny zúčastněné náročný, věřím, že každý si odnesl něco, co ho zaujalo nebo i překvapilo.

VÝSLEDKY ZÁPISU DO ZŠ

Podrobné výsledky zápisu jsou zde.

ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) aktualizovalo stránku na webu naší školy. Najdete zde hlavní náplň práce našeho pracoviště, směrnici, ale hlavně to nejdůležitější, a to jsou kontakty a odkazy!

Kontakty se týkají jak školního poradenského pracoviště, tak i odborníků, se kterými se ve školství spolupracuje (telefony, e-mailové adresy, weby). Odkazy vás navedou na organizace pomáhající i na dálku dětem i rodinám s různými problémy.

Odkaz na ŠPP: https://www.zsdubenec.cz/zakladni-skola/skolni-poradenske-pracoviste

Probíhající události

Úřední dny během letních prázdnin

• začíná v pátek 28. 6. 00:00 - končí v úterý 27. 8. 00:00

Každé úterý od 8:00 do 10:00

Úřední dny během letních prázdnin

Krásné prázdniny!!!

• začíná v pátek 28. 6. 00:00 - končí v pondělí 2. 9. 00:00

Nástup do školy v pondělí dne 2. září 2024. Slavnostní zahájení nového školního roku 2024/2025 proběhne v 7:30 před školou společně s panem starostou, paní matrikářkou a všemi pedagogy.
Těšíme se na vás a přejeme krásné léto.

Krásné prázdniny!!!