Vítejte na stránkách obce Obec Dubenec, chcete si nastavit zobrazení?

Galerie

  • Ladislav Provazník

Našim jahůdkám se ve skleníku i přes pokročilý podzim stále daří. Skřítkové rádi chodí rostlinky kontrolovat a případnou úrodu ochutnávat.

  • Ladislav Provazník

K podzimu patří sklizeň v sadu. Na děti ze Skřítků čekal týden plný ovoce. Kde roste? Jak vypadá? Jak chutná? K čemu se využívá? Jak se zpracovává? To vše se děti dozvěděly a ve školce vyzkoušely. Nejoblíbenější jablíčka se učily krájet, strouhat na struhadle, získávat z nich šťávu. Dokonce připravily všemi oblíbený štrúdl. Jak se jim práce dařila? Můžete se sami podívat.

  • Ladislav Provazník

Akce „72 hodin“

Děti z Mateřské školy v Dubenci se i v letošním roce zapojily do celostátní dobrovolnické akce „72 hodin“. Tentokrát ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Hubert Zaloňov. Pomáhaly přírodě projektem „Lesním zvířátkům na zimu“. Při vycházkách v mateřské škole pilně sbíraly kaštany a žaludy. Zapojili se i rodiče dětí, kteří společně nasbírané plody donesli do mateřské školy. Vyvrcholením projektu se stalo setkání se zástupcem Mysliveckého sdružení Zaloňov. Děti nasbírané plody předaly a při besedě se dozvěděly mnoho zajímavého o práci myslivců a jejich psích kamarádů. Také o tom, jak důležitá je pro lesní zvířata pomoc lidí. Jako poděkování za snahu pomoci si děti odnesly malou upomínku, píšťalku a náramek  s logem dobrovolnické akce „72 hodin“. Přímý odkaz na projekt je: https://www.72hodin.cz/detail-projektu/lesnim-zviratkum-na-zimu.

  • Ladislav Provazník

Malí zahradníci zkoušejí pěstovat rostlinky z naklíčených luštěnin. Zatím jsou úspěšní. Proto se jim to ve třídě stále zelená.

  • Ladislav Provazník

Přinášíme fotky z výstavy papírových modelů, které nám poskytl kronikář obce Karel Volšička.

  • Ladislav Provazník

Před začátkem vaření a pečení si připravujeme klasickou zástěru.

  • Ladislav Provazník

Družina je plná zajímavých činností. Tentokrát vyrábíme záložky.

  • Ladislav Provazník

A je tu opět škála podzimních barev. Všechny barvy jsme přenesly do školky a celý týden s nimi pracujeme. Malujeme, třídíme, lepíme, počítáme, zkoumáme, zpíváme, pozorujeme a mnoho dalšího. Ve spolupráci s maminkami, které nám ladí oblečení, jsme si týden užili. Moc jim děkujeme.  Několik fotek z tohoto týdne.

zapsala: D. Andrlová