Projekt Miluji jídlo, neplýtvám

Aby se naše kuchařky nemusely smutně dívat na vyhazované jídlo, které jim dá vždy velkou práci připravit a uvařit, zapojili jsme naši školu do projektu „Miluji jídlo, neplýtvám“.
Poslední týden v lednu jsme proto uspořádali s naším žákovským parlamentem tzv. audit zbytků jídla, abychom zjistili množství vyhazovaného jídla a co jim vlastně nechutná. Kupodivu nedopadl audit vůbec špatně. Zpětná vazba od žáků nám pomohla zařadit na jídelní lístek jídla, která jedí a nevyhazují.

Co naši žáci nechtějí: tlusté maso, houby, párek a mastná jídla, fazole a kusy brokolice v polévce - preferují krémové polévky (rozmixovanou zeleninu i luštěniny).

Po vyhodnocení auditu jsme se s vedením ŠJ domluvili na omezení jídel, které děti vyhazují a nahradíme je jídly jinými. Dále bude našim žákům umožněno spolupodílet se na tvorbě jídelníčku pod podmínkou plnění „spotřebního koše“.

Další audit proběhne nejpozději koncem června a budeme sledovat, zda se vyhazuje méně zbytků jídla.

publikováno: 26. 2. 2024 10:42, Martina Jonešová