PANGEA SOUTĚŽ

Od 12. února do 8. března probíhalo již po jedenácté školní kolo celostátní matematické soutěže Pangea. Tento školní rok byly otázky zaměřené na témata Kinematografie a Sport. Naši žáci se zapojili ve všech kategoriích, tedy od 4. do 9. třídy.

Všem děkujeme za jejich snahu a budeme se těšit na další ročník!

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

V úterý proběhl zápis nových žáků do 1. třídy.

NÁVŠTĚVA MŠ V 1. TŘÍDĚ

Návštěva dětí z MŠ v 1.třídě

Dne 4. dubna děti ze třídy „Borůvek“, společně s p. učitelkami, navštívily kamarády v ZŠ – v 1. třídě. Měly tu čest se blíže seznámit s prostředím třídy, p. učitelkou, prací školáků a zároveň se do některých zajímavých a společných aktivit i zapojit. Děti odcházely ze ZŠ plné dojmů a už nyní se moc těší na okamžik, kdy samy usednou do školních lavic. Moc děkujeme za hezké přijetí a velice milou atmosféru!

zapsala: M. Vanclová

VELIKONOCE V MŠ

Na velikonoční svátky jsme se všichni moc těšili a náležitě připravovali. Děti s chutí tvořily, malovaly, zdobily vajíčka, učily se zasévat jarní osení a také mlsaly. Postupně si také osvojovaly velikonoční koledy, které využily při společném koledování jak u nás v MŠ, tak na návštěvě v ZŠ a kuchyni.

zapsala: M. Vanclová

JAK NAOSTŘIT KRUŽÍTKO?

Třeťáci se začali učit pracovat s kružítkem. Tuhy se lámou, otupují, co s nimi? Vyrobíme si na ně brousítko. Nejprve je potřeba opracovat zvolený kousek dřeva. Příště přilepíme smirkový papír. A je hotovo.

LENTILKOVÝ DEN

Matematiku, informatiku, výtvarku, pracovky, skupinovou práci, kritické myšlení a mnoho dalších věcí třeťáci probrali s lentilkami. Třídili, počítali, vytvářeli sloupcový graf, hledali informace a diskutovali o nich. Míchali barvy a dělali pokusy, vytvořili obraz s kruhy, kroužky a kolečky, rýsovali kružítkem.

A protože si povídáme i o zdravém jídle, zjišťovali, jak se barví lentilky. A víte, že už nejsou barveny chemicky, ale červenou řepou, řasou spirulina, rybízem, dýní a dalšími přírodními barvivy?

Byl to prima den.

zapsala: L. Skurčáková

Nejbližší události

ČARODĚJNICKÝ DEN

• začíná v úterý 30. 4. 13:00 - končí v 14:30
  •  místo konání ZŠ Dubenec

Školní družina a klub pořádá Čarodějnický den plný her a soutěží.

Kostýmy čarodějnic a čarodějů jsou vítány!

ČARODĚJNICKÝ DEN

ZÁPIS DO MŠ