Dlouhodobý projekt Post Bellum
Ve čtvrtek 25. 4. 2019 v Hankově domě proběha slavnostní veřejná prezentace projektu Příběhy našich sousedů.
Do projektu se zapojily žákovské týmy ze základních škol Královédvorska a žáci z Gymnázia ve Dvoře Králové nad Labem. Za naši školu vystoupily dva týmy pod vedením paní učitelky Baliharové, která žáky po celou dobu přípravy vedla.
První tým prezentoval životní příběh pana Karla Hrdiny, jehož rodině byla po r. 1948 znemožněna řeznická živnost, zabavena hospoda a znárodněna pole.
Druhý tým prezentoval vzpomínky Jiřího Hegera, tlumočníka orientálních jazyků, byl velvyslancem v Kábulu a v Teheránu.
Všechny prezentace se shledaly s velkým úspěchem. Tým Báry Dohnalové, Vendulky Malé a Michala Dohnala porota ocenila za téměř profesionální výkon.
Děkuji všem zúčastněným žákům i paní učitelce Baliharové za reprezentaci naší školy.

M. Jonešová – ředitelka školy