Proč chodit pěšky, když máme koloběžky.
S blížícím se jarem začínáme trénovat na dětských šlapadlech. Nejprve se ve školce věnujeme dopravní výchově. A tak již víme, jak se chovat na chodníku, silnici, poznáváme některé dopravní značky, semafory pro chodce i auta, víme, jak je důležité oblečení a reflexní odrazky, trénujeme důležitá telefonní čísla v případě nehody. Přemýšlíme nad chováním v autě, autobusu a vlaku a vyvozujeme následky. Trénujeme přecházení silnice bez přechodu. Mnoho si vyzkoušíme při zábavné akci, “Proč chodit pěšky, když máme koloběžky“. Děti dostaly domácí úkol, přivést do školky koloběžky a odrážedla a pro bezpečnost také helmy. Už jenom přesun na hřiště nebyl jednoduchý. Na hřišti si pak děti ověřily, zda mají dobrý sluch, zrak, zda umí brzdit na určeném místě, jízdu daným směrem po čáře a poradily si i s překážkovou dráhou. Všechny koloběžky a odstrkovadla jsme pořádně prověřili a tak právem všem patří „Koloběžkový průkaz“. Velké poděkování patří rodičům.

D. Andrlová