Náš skvělý učitel Bc. Lukáš Novák si v sobotu, 27. 10. 2018 odvezl ze Sparta Arény v Praze prestižní cenu trenéra mládeže.
Lukášova cesta k ní začala v jeho rodném městě Česká Lípa, odkud se v patnácti letech vydal do Hradce Králové na střední školu. Následně studoval na Univerzitě Hradec Králové. Poté ho osud zavál do obce Dubenec a posléze s aprobací tělesná a výtvarná výchova nastoupil jako učitel na ZŠ v Dubenci. Zde také vede dětmi velmi oblíbený kroužek Capoeiry.
Již od střední školy se věnoval různým bojovým sportům, přes které se dostal až k vedení klubu pardubické Capoeiry pod asociací Vem Camará, jejíž studenti ho také nominovali do ankety. Z původních 800 nominovaných trenéru do soutěže „Díky, trenére“ vzešla osmička, která se v pražské Sparta aréně utkala o titul. O vítězi rozhodla jednotlivá vystoupení a finálové soutěže čtyř postupujících trenérů. Lukáš si z Prahy odvezl titul trenéra mládeže roku 2018 nejen pro sebe, ale také pro ZŠ Dukelských bojovníků v obci Dubenec.
Vyjádření ředitelky školy Mgr. Jonešové: „Lukáš nám o ničem dopředu vůbec neřekl, o to to pro nás bylo větší překvapení, když mi zaslal zprávu i s fotografií ze svého úspěchu. Celý pedagogický sbor byl velmi nadšen a jeho vítězství jsme společně oslavili. Jsme na pana učitele hrdi. Má naši velkou podporu.“
„Pane učiteli, Lukáši Nováku, děkujeme!!!“

M. Jonešová